ההגדרה המילונית לביטחון עצמי הוא: "אמונה של אדם ביכולתו להצליח במעשיו או בצדקת דרכו או בנכונות החלטותיו" .

לכן, ניתן להסיק כי חוסר ביטחון עצמי הוא בעצם חוסר באמונה של האדם ביכולת שלו להצליח בדרכו ובהחלטותיו .

ביטחון עצמי הוא עניין נרכש, נלמד וחשוב מאד לפעילות היום יומית שלנו על מנת שתהיה אפשרות לתפקד ולהגיע להחלטות .

לא פעם , אני נתקלת באנשים שקשה להם להחליט או שמרגישים תקועים בחייהם בגלל צומת דרכים כזו או אחרת דבר הגורר שרשרת של אירועים שגורמים ל"שד" הקטן לצאת החוצה ולערער את הביטחון הבסיסי של אותו אדם.

דרך הדמיון המודרך ניתן ללמוד כיצד ניתן להחזיר את הביטחון העצמי על ידי חיזוקים חיוביים ותרגילים שעוזרים להתמודד עם הקשיים שנקרים בדרך.

כיוון שישנם רמות שונות של חוסר בטחון עצמי המתבטאים בתחומים שונים התרגילים מותאמים לאדם וליכולת שלו להתמודד . ניתן לעשות את התרגילים במהלך היום או לפני השינה ומניסיוני במידה ומקפידים לעשות את התרגילים זה עובד נהדר!

יש לזכור כי בנייה של ביטחון עצמי לוקחת זמן, זהו תהליך שלם של שיקוף ועבודה עצמית בדרך להתפתחות ולחיזוק המקומות החלשים שגורמים לנו למעוד.

לעיתים חוסר ביטחון עצמי נובע מחוסר אהבה עצמית או מטראומה שקרתה בעבר וכשאנו נתקלים בסיטואציות שונות המראות לנו " תמרורי אזהרה " הנטייה הראשונית שלנו היא בעצם לסגת אחורה – לברוח.

בטיפול בדמיון מודרך אנו בעצם מתמודדים יחד ולומדים כיצד ניתן להתגבר על תמרורי האזהרה הללו על ידי הקטנת התמרורים או הרחקתם מחיינו בצורה חיובית .

כאשר אנחנו מדמיינים את הסיטואציה אשר מפחידה אותנו או מעוררת בנו חוסר נוחות או חוסר רצון להתמודד במקום בטוח , נעים ומוגן אנחנו בעצם מנטרלים את הפחדים שלנו ומסתכלים על עצמנו במראה מבלי להרגיש את הפחד . נשמע מוזר – נכון?  אבל זה עובד!

קחו סיטואציה יום יומית אשר קשה לכם איתה לדוגמא : חוסר ביטחון מול הבוס או חוסר ביטחון בפגישה כלשהי או כל סיטואציה שמטרידה אתכם והייתם מעוניינים לנסות לשפר בה את הביטחון העצמי שלכם.

עכשיו – דמיינו את הסיטואציה לפרטי פרטים … ונסו להבין מה בעצם מטריד אתכם, מה מפריע לכם באותה הסיטואציה .
לא פשוט, נכון?

זו הסיבה שחשוב שיהיה מי שישקף את המצב ויעזור לכם לבנות מקום בטוח, מוגן ונעים להתמודדות מול הקשיים היום יומיים שהחיים מביאים איתם .

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here